Przejdz pod ten link!

   Dźwięk może być potężnym narzędziem, pod warunkiem, że    wykorzysta się doświadczenie emocjonalne, z którym odbiorcy    mogliby się identyfikować. Ważne są przekazywane za    pośrednictwem reklamy radiowej komunikaty, które powinny    odwoływać się do stanu emocjonalnego słuchaczy, skupiać ich uwagę i przekazywać im to, co najistotniejsze. Spoty dźwiękowe, których celem jest reklama konkretnego produktu, usługi lub wydarzenia, dają możliwość wzmocnienia przekazu i jego skuteczności. Siła przekazu reklamy radiowej polega na pewnego rodzaju intymności, na doświadczeniu zupełnie odmiennym od tego, które oferuje reklama telewizyjna czy prasowa. Jedną z najmocniejszych stron reklamy radiowej jest możliwość docierania do ludzi przebywających w miejscu pracy - takiej możliwości nie daje reklama telewizyjna. Reklama radiowa jest w wielu przypadkach najbardziej skutecznym nośnikiem reklamy!

Radio daje możliwość zwiększenia zasięgu oddziaływania reklamy, jest to niewątpliwa zaleta reklamy radiowej. Słuchacze radiowi, telewidzowie i czytelnicy charakteryzują się podobnymi tendencjami: nawykowe słuchanie w przewidywalnych, określonych godzinach, lojalność – wszystko to daje reklamodawcom ogromne możliwości korzystnego zaprezentowania swojej firmy, produktów i usług. Radio dysponuje szerokim wachlarzem sposobów reklamy: rozmaite konkursy, sponsoringi i wiele innych. Radiowy spot reklamowy jest dobrym rozwiązaniem, a umiarkowany koszt produkcji i emisji sprawia, że wielu reklamodawców wybiera radio jako główny nośnik reklamowy dla swojej firmy.

Od momentu emisji pierwszej reklamy w radiu amerykańskim (60 lat temu) stwierdzono, że wyłączne oddziaływanie słów i dźwięków przy braku kontaktu wzrokowego ma ogromny wpływ na postawy i opinie odbiorców. Reklama radiowa dociera do konsumentów praktycznie wszędzie. Daje odbiorcy impuls do działania, nagle produkt lub usługa stają się potrzebne, a ciekawość każe sprawdzić ich przydatność.


seevoice.pl

Cezary Motyl - SeeVoice Studio Wrocław - spoty reklamowe, lektor, udźwiękowienie prezentacji, udźwiękowienie filmów szkoleniowych, zapowiedzi telefoniczne, Studio dźwiękowe, produkcja reklam radiowych